0 +
DENNĚ UŠITÝCH ROUŠEK
0 +
PRODANÝCH ROUŠEK
  • Společnost NAFIGO je česká firma dodávající nanoroušky do celého světa.
  • Společnost NAFIGO se spojila formou Joint-Venture s vědci ze společnosti NAFIGATE PARK z Liberce, kde byla vyvinuta unikátní technologie nanovláken.
  • Tým NAFIGATE Park sestává z expertů s více než 15ti letou zkušeností v oblasti vývoje a výroby nanovláken. Část týmu stála u zrodu technologie Nanospider ve společnosti Elmarco. Věříme, že nanovlákna jsou materiálem budoucnosti a že mají v dnešním světě důležité místo v ochraně zdraví.
  • Společně nejen nanovlákna vyvíjíme, ale zároveň samotné roušky konstrukčně navrhujeme a vyrábíme.
  • Při výrobě a konstrukci nanoroušek využíváme dlouholeté zkušenosti z výroby pro automobilový průmysl.
  • Pomocí nových technologií dokážeme na roušku nanést jakékoliv vzory dle přání našich zákazníků.

Příběh NAFIGO

Začalo to na jaře roku 2020 v plzeňské firmě DAGRO, která má více než 60-ti leté zkušenosti s čalouněním a šitím komponent luxusních interiérů do automobilů typu Škoda, Mercedes – Benz, Audi, BMW, Porsche, MAN.

 

V té době svět zahltila pandemie Covid 19 a během mžiku se vyprázdnily sklady všech světových zásob roušek. Také zaměstnanci DAGRO potřebovali chránit sebe a své blízké a proto zručné švadlenky pohotově ušily 200 textilních roušek pro naše zaměstnance.

 

Záhy poté nás navštívil jeden náš zákazník a všimnul si, že všichni zaměstnanci DAGRO mají stejné textilní roušky.  Zeptal se nás, kde jsme je sehnali. Dal nám hned objednávku a poprosil nás, zda bychom mu také pro jeho podnik a zaměstnance ušili roušky. Informace o možnosti získat takový cenný tovar se šířila rychlostí blesku a DAGRO záhy ušilo textilní roušky pro Fakultní nemocnici Plzeň, pro nejrůznější plzeňské firmy, dodávali jsme textilní roušky pro AHOLD, ale také jsme prodali cca 200 tisíc roušek třeba do Francie.

 

Jelikož pracujeme v automotive průmyslu a pravidelné zvyšování kvality našich produktů nás baví, začali jsme přemýšlet, zdali můžeme pro naše klienty pozvednout roušku na něco příjemnějšího na nošení a zároveň s lepšími technickými parametry.

 

V létě poslouchal Martin Sebera – jeden ze společníků firmy DAGRO -  v autě rádio a zaslechl rozhovor s libereckým výrobcem nanovláken, panem Michalem Marešem z firmy NAFIGATE.

A tu se zrodil nápad, že budeme šít nanoroušky, které v sobě budou obsahovat nanovlákno.

 

Byli jsme si vědomi toho, že roušky a respirátory nikdo nosit nechce. V dnešní době jde ale o nutnost, a tak ať aspoň stojí za to. Chtěli jsme pro naše klienty produkt, který se bude dobře nosit, bude bezpečný a hlavně se v něm bude lépe dýchat oproti respirátorům.  

 

Proč nevyužít stávající technologie a šikovných rukou našich švadlenek a nespojit se s celosvětově uznávanými vědci a nevytvořit produkt světové kvality vyrobený z ryze českých materiálů? Společnost NAFIGATE nám připravila nanovrstvu vhodnou do nanoroušky. My jsme začali pracovat na prvních střizích, designu, textech, certifikátech, zkouškách odolnosti. Zároveň pro nás bylo důležité vytvořit produkt, který bude šetrný k životnímu prostředí. Proto máme nanoroušku, která není na jednorázové použití.

 

A tak vznikla nejdříve společnost NAFIGO (nano fibre go!) a pak nanouroška NAFIGO N mask, v níž se snoubí patentovaná a na světě jedinečná česká technologie Nanospider s umem českých švadlenek.

 

Od této doby jsme vyrobili více než 100.000 nanoroušek, na nichž zákazníci oceňují zejména komfortní  dýchání, nezamlžování brýlí, decentní vzhled a možnost sladění s outfitem.  Naše nanoroušky si oblíbili moderátoři , učitelé, policisté, manažeři, právníci, administrativní síly, dělnické profese, firmy, které je dávají svým zaměstnancům – ti všichni chtějí chránit své zdraví i přírodu, komfortně dýchat a vypadat stylově.